O nas


Katolicki Ośrodek Terapii i Wychowania Młodzieży ANASTASIS w Strychach prowadzi terapię i readaptację młodych ludzi (14-21 lat) uzależnionych od środków psychoaktywnych. Strychy znajdują się na trasie Gorzów Wlkp. - Poznań, niedaleko Międzychodu. W strukturze placówki mieści się długoterminowy Ośrodek leczenia uzależnień w Strychach oraz hostel readaptacyjny w Gorzowie Wlkp.

Pobyt w Ośrodku trwa 12 miesięcy, społeczność terapeutyczną tworzy grupa blisko 25 osób. Leczenie odbywa się poprzez psychoterapię grupową i indywidualną, a codzienność ośrodkowa staje się materiałem do pracy w oparciu o metody społeczności terapeutycznej. W rozumieniu pacjenta odwołujemy się zarówno do koncepcji behawioralno-poznawczych, jak i systemowych . 
Ważną częścią programu jest współpraca z rodzinami pacjentów, którzy co miesiąc biorą udział w spotkaniach, stając się aktywnymi uczestnikami procesu terapii. Na terenie Ośrodka funkcjonuje gimnazjum - filia gimnazjum w Przytocznej.

Po zakończeniu programu w Strychach, ci którzy chcą i tego potrzebują, mogą zamieszkać w bezpiecznych warunkach w hostelu w Gorzowie Wlkp.

Katolickość Ośrodka polega na przyjęciu chrześcijańskiej wizji człowieka, na uszanowaniu jego wielowymiarowości, a nie na indoktrynacji czy nawracaniu na siłę.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów utrzymujących abstynencję, wraz z rodzinami, na obchody 15-lecia Ośrodka które odbędą się 11.05.2019 roku! Plan spotkania:

08:00 Miting otwarty

10:00 - 12:00 Turniej piłki nożnej STRYCHY CUP (Orlik w Przytocznej)

14:00 - 16:00 Oficjalne uroczystości w Ośrodku w Strychach